Opinie naszych słuchaczy
sobota, 29 października 2016 22:43

"Udział w studiach podyplomowych Administracja systemami GNU/Linux był dobrą decyzją z punktu widzenia kariery zawodowej, a także możliwości rozwoju.

Na co dzień administruję złożonymi środowiskami wirtualizacyjnymi opartymi o technologię VMware.

Studia podyplomowe dały mi możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy z zakresu systemów Linux, ale przede wszystkim pozwoliły na dokładne zrozumienie procesów i zjawisk zachodzących w różnych systemach operacyjnych, przez co zwiększyła się moja świadomość i skuteczność w codziennych czynnościach administracyjnych. Z czystym sumieniem mogę polecić te studia każdemu zainteresowanemu administracją systemami, a w szczególności osobom pracującym w technologiach Microsoft, by przekonały się, że open source w wielu przypadkach dorównuje funkcjonalnościami technologiom klasy enterprise, a nawet niejednokrotnie je przewyższając.

Ponadto, forma prowadzenia zajęć oraz predyspozycje prowadzących do przekazywania wiedzy i szczegółowego rozpatrywania różnych problemów, w mojej ocenie są na bardzo wysokim poziomie".

Piotr Pietraszewski (słuchacz edycji 11, 2015/2016 r.)

"Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe Administracja systemami GNU/Linux na Politechnice Łódzkiej? Odpowiedzi udzielę w kilku punktach:

1. Są to unikalne studia w skali kraju (znalazłem tylko 3 uczelnie ze studiami podyplomowymi o tematyce związanej z Linuksem, ale tylko jedne na Politechnice).
  2. Duża liczba godzin – 276, co jak na studia podyplomowe jest wręcz rekordem.
  3. Bardzo szeroki program (ilość, rodzaj i zakres omawianych zagadnień - od podstaw aż po zaawansowane zagadnienia, np. usługi sieciowe, konfiguracje wysokiej dostępności HA, wirtualizacja).
  4. Prowadzący to nie tylko wykładowcy z dużą i dogłębną wiedzą teoretyczną ale też doświadczeni praktycy, którzy cały czas uczestniczą w projektach komercyjnych na prawdziwym rynku.
  5. Tryb prowadzenia zajęć - omawiane jest dane zagadnienie tak, by zrozumieć działanie i zastosowanie, a następnie robimy ćwiczenia - każdy na zajęciach ma do dyspozycji swoje indywidualne stanowisko z przygotowanymi serwerami Linux.
  6. Atmosfera na zajęciach – wykłady i ćwiczenia prowadzone są w miłej atmosferze - powiedziałbym na luzie - tak, aby wszyscy, bez względu na poziom swojej dotychczasowej wiedzy i doświadczenia, zrozumieli dane zagadnienie. Ze strony prowadzących nie ma pytań bez odpowiedzi. Jeżeli czegoś nie wiesz, nie nadążasz z ćwiczeniem, to pytasz i zawsze dostaniesz pomoc.
  7. Materiały do nauki – materiały to seria unikatowych autorskich i stale aktualizowanych podręczników (super ściągawka w pracy dla admina) oraz obraz laboratorium w postaci maszyn wirtualnych do zabrania i ćwiczenia w domu. Dodatkowo trzeba notować, bo wiele ciekawych problemów omawianych jest podczas ćwiczeń na żywo.

Podsumowując: są to unikalne studia nastawione na przekazanie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, które od słuchacza wymagają dużej samodzielnej pracy w domu, aby dogłębnie poznać omawiane na zajęciach zagadnienia. Każdy znajdzie zagadnienia dla siebie, by w nich się specjalizować jako przyszły prawdziwy administrator Linuksa.

Jeżeli macie chęci, czas i trochę uporu to warto poświęcić rok pracy aby mieć nowy, ciekawy zawód i szansę na dobrą pracę w przyszłości. Ważne - uczelnia pomaga słuchaczom w kontaktach z przyszłymi pracodawcami".

Andrzej Wieleba (słuchacz edycji 11, 2015/2016 r.)

Poprawiony: sobota, 29 października 2016 22:43